Zľava -15%  je nastavená automaticky na celý sortiment a nie je možné ju kombinovať s inými zľavami.

7 tipov na hračky pre deti na von

Ahojte. 

Moje meno je Táňa a budeme sa spolu stretávať pri blogu a newsletteri Tutumutu. Medzi moje hlavné voľnočasové aktivity patrí písanie a deti. Mám jedno vlastné a zároveň pár ďalších učím. Dalo by sa povedať, že celé dni vlastne žijem v detskom svete a baví ma ho skúmať a objavovať spolu s krpcami. Rada tento čas trávim aj pozorovaním, kedy si všímam aké majú deti potreby, čo ich baví, zaujíma a čo zdokonaľuje ich danosti. 

12RR-Ringroad2021-5

Hračky sú skvelým pomocníkom pri rozvoji a formovaní dieťaťa. Často samozrejme potrebné vôbec nie sú - napríklad práve pri hre vonku, kedy je dobré hrať sa s tým, čo ponúka okolité prostredie - rieka, kamienky, hlina, paličky, šišky, gaštany, lístie a tak ďalej. Takáto hra výborne rozvíja kreativitu dieťaťa. Inokedy nám hračky hru vonku môžu príjemne okoreniť. Ako rodičia veľmi dobre vieme, že pre dieťa je (a tak trochu aj pre nás) dôležité, aby sa v rámci možností zahralo  a pobudlo dosť dlho vonku, vybehalo sa, vyskákalo a odčerpalo trochu z energie, unavilo sa. Dieťa má za celý deň veľmi veľa nových podnetov a práve pohyb vonku (beh, skákanie, plazenie sa) mu pomáhajú tieto podnety lepšie spracovať.  

V našej kategórii Hračky na von nájdete výber toho, čo by deťom ich hru vonku spestrilo. Sú tam pomocníci na rozvoj hrubej motoriky ako napríklad švihadlo alebo drevené odrážadlo Vespa Mint. Samozrejme ako vždy dbáme na výber materiálov so zodpovednosťou k našej prírode  - drevo, kov, textil, guma. Tieto hračky sa dobre prenášajú, čiže si ich môžete zobrať kdekoľvek so sebou. Detské záhradné rukavice, náradie a kovové vedierko sa dajú využiť na milión spôsobov. Pri hre na záhrade, v piesku, pri potoku, v lese na nosenie lesných plodov alebo suchého lístia… Vedierko je ideálne aj na prenos kamienkov, popadanej kôry zo stromov, paličiek, konárikov, gaštanov, bukvíc, šišiek. Dá sa do neho chytiť a pozorovať pavúk, dážďovka (samozrejme jemne). Nehovoriac o tom, že vám dieťatko môže pomáhať pri sadení rastlín vo vašej záhrade, na balkóne alebo na sídliskovej predzáhradke. Bude sa cítiť užitočné a dôležité. 

Rada by som vyzdvihla aj okružnú cestu Waytoplay. Ja osobne som z nej nadšená asi viac ako deti samotné. Gumová cesta pre autá je výbornou odolnou a ekologickou hračkou. Použiť ju môžete takmer kdekoľvek! V kaluži, na pieskovisku, na chodníku, v lese a dokonca aj v sprchovacom kúte. Manipulácia s ňou je veľmi jednoduhá a údržba tiež. Stačí utrieť vlhkou handričkou. Hotovo. Cesta sa dá jednoducho poskladať a tým pádom aj prenášať.  Garancia toho, že z nej budú deti nadšené je skromných sto percent :) To isté platí aj pre magnetické terče od firmy Janod.  Šípky trénuju sústredenie sa, súťaživosť, ducha fair play, kordináciu oko - ruka. Žiadne ostré hroty nehrozia, zranenia sú týmto pádom zamedzené. Šípky sú tak isto ako terč magnetické. 

 Blíži sa jar a my sme radi, že máme pre vás v ponuke aj pár vecí, ktoré vám spríjemnia pobyt počas prvých teplejších dní, počas leta, až do (alebo aj počas) zimy. Veríme, že sa spolu s vašimi deťmi krásne zahráte, vymyslíte im aktivity, ku ktorým sa budú radi vracať spolu s Vami. 

A ešte pár tipov na záver. 1. apríl je od roku 1906 Dňom vtáctva a 22. apríl je od roku 1969 Medzinárodným dňom Zeme. Oslávte spolu s deťmi tieto významné dni tematickou hrou alebo oslavou zeme. Aj prostredníctvom takýchto milých udalostí sa totiž môžu naučiť veľa zaujímavého!

Táňa,

Tím TUTUMUTU

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie